روز هشتم مرداد، یادمان جان باخته گان قیام اخیر مردم در بهشت زهرا برگزار می شد

 

روزنامه حکومتی نوروز : به گزارش خبرنگار نوروز، پسر عموی ندا آقا سلطان به همراه همسرش در روز عيد مبعث به ديدن خانواده سهراب اعرابی رفتند. آنها اعلام کردند که قرار است روز پنج شنبه، هشتم مرداد به مناسبت چهلم ندا بر سر مزار او حاضر شوند. خانواده ندا گفتند که برای اين مراسم اعلام عمومی نخواهند داشت، اما از حضور مردم استقبال می کنند.


اين مراسم با مراسم برخی ديگر از کشته شدگان وقايع اخير که چهلمين روز شهادت آنها منتهی به هفته اول مرداد ماه خواهد بود در يک روز برگزار می شود. پيش بينی ميشود به همين مناسبت جمعيت قابل ملاحظه ای در قطعه 257 گرد هم آيند. خانواده آقا سلطان پس از پايان مراسم در بهشت زهرا پذيرای دوستداران ندا در منزل خود خواهند بود.


ساعت دقيق مراسم چهلم ندا از سوی خانواده آقاسلطان اعلام نشد.


پسرعموی ندا در اين ديدار از فشارهايی که پس از شهادت ندا بر خانواده او وارد شده سخن گفت. به گفته وی در روز مراسم خاکسپاری ندا آقاسلطان، ماموران امنيتی پيش از خانواده ندا در بهشت زهرا حضور داشته و پس از پايان مراسم اجازه ندادند خانواده ندا حتی برای مدت کوتاهی بر سر مزار او حضور يابند. آنها به مادر ندا که در سر مزار دخترش گريه می کرده، گفتند که " فاتحه ات را که خوانده اي، بلند شو برو " !.

 

با اينحال خانواده ندا به مادر سهراب گفتند که ديگر حاضر نيستند " باب ميل آنها " رفتار کنند.
به گفته پسرعموی ندا، اغلب دوستان ندا نيز مورد بازجويی قرار گرفته اند.