اعتراضات و نگرانی خانواده ها در مقابل دادگاه  و لیست جدیدی از دستگیر شدگان

 

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران: اعتراضات خشمگینانه و ابراز نگرانی خانواده ها در مقابل دادگاه انقلاب و لیست جدیدی از دستگیر شدگان.بنابه گزارشات رسیده از مقابل دادگاه انقلاب خانواده ها همانند روزهای گذشته در مقابل دادگاه انقلاب تجمع کردند و نسبت به بی خبری و ادامه بازداشت عزیزانشان خشم خود را ابراز داشتند. خانواده ها از برخورد و رفتار دادگاه انقلاب و سایر مراکز موجود به تنگ آمده اند و در آستانۀ انفجار قرار دارند.

با توجه به تعطيلات مذهبی روز دوشنبه امروز چند صد نفر از خانواده ها در داخل و بيرون دادگاه انقلاب به انتظار اطلاع یافتن از عزیزانشان و یا قرار وثیقه هستند.و اگر سوالي مي كردند كسي جوابگوي آنها نبود . خانواده ها با عصبانيت مي گفتند ما فكر مي كرديم آنقدر مسلماني و انسانيت در شما هست كه لااقل بچه هاي ما را به خاطر عيد مبعث آزاد مي كنيد اما حتي دريغ از يك جواب حكومت علي وار را كه 30 سال از آن حرف مي زديد خوب به ما نشان داديد.

به عده اي از خانواده ها امروزاز طرف كاركنان دادگاه انقلاب گفته ميشد مصاحبه نكنيد تا فرزندانتان زودتر آزاد شوند .كه باعث اعتراض خانواده ها شد كه ما با هيچ كس مصاحبه نكرده ايم اما از اين به بعد اگر جوابي نگيريم حتما مصاحبه خواهيم كرد.

نگراني خانواده ها در مورد وضعيت عزيزانشان شدت یافته است و با توجه به رفتار مسئولان دادگاه انقلاب و اوين با خانواده ها نگراني آنها به خصوص مادران در مورد رفتار آنها و مورد شكنجه قرار دادن فرزندانشان بخصوص دختران روز به روز بيشتر مي شود. امروز برخي از مادران كه در مقابل دادگاه انقلاب به انتظار خبري از وضعيت فرزندانشان نشسته بودند با خشم هر چه تمام تر مي گفتند خامنه اي ، احمدي نژاد اميدواريم به عزاي فرزندانتان بنشينيد كه اين گونه دل ما را خون و فرزندانمان را به ناحق به زندان انداخته ايد .اميدواريم هر چه زودتر سرنگون شويد.اميدواريم بدبختي و فلاكتتان را ببينيم
تعدادي از خانمها كه همسرانشان را بازداشت كرده اند مي گفتند که در شرایط سخت معیشتی بسر می برند و در صورت ادامه یافتن بازداشت آنها شرایط بر آنها سخت تر خواهد شد.

نیروهای سرکوبگر در مقابل داداگاه انقلاب مستقر هستند و 2 اتومبيل از نيروي انتظامي و تعدادي از لباس شخصي ها در داخل و بيرون دادگاه انقلاب وضعيت را كنترل مي كردند.

 

لیست دیگری ازاسامي بازداشدگان اخیر جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم انتشار می یابد.


1- جواد صديقي فر 29 ساله ليسانس مكانيك شنبه 30 خرداد در بوستان ( رودكي ) بازداشت و به اوين منتقل شده
2- محمد كاظم زاده 24 ساله ديپلم پنجشنبه 18 تير در اميرآباد بازداشت و به اوين منتقل شده
3- اشكان آقا زاده 26 ساله دانشجوي اقتصاد پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و بعد از انتقال به كلانتري 148 به اوين منتقل شده
4- فرهاد لشكري 26 ساله پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و محل نگهداري وي نامشخص
5- جليل نوري فر 30 ساله شغل آزاد چهارشنبه 3 تير در بهارستان بازداشت و به اوين منتقل شده
6- محمد حسين وثوقي 32 ساله ليسانس هنر جمعه 26 تير در انقلاب بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
7- محمد علي صالحي 22 ساله دانشجوي زبان چهارشنبه 27 خرداد در جنت اباد در حالي كه مورد ضرب و شتم شديد با باتوم قرار گرفته و صورت او خوني بوده بازداشت و به اوين منتقل شده
8- امين مقبلي 25 ساله فوق ديپلم صنايع غذايي پنجشنبه 18 تير بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
9- سالار نجار زاده 31 ساله ليسانس صنايع پتروشيمي پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
10- آرش محمدي 27 ساله شغل ازاد شنبه 30 خرداد در شادمان بازداشت و به اوين منتقل شده
11- رضا اسكندري 26 ساله فوق ديپلم يكشنبه 24 خرداد در فاطمي بازداشت و به اوين منتقل شده
12- حسين حيدري 28 ساله پنجشنبه 18 تير در وصال بازداشت و به كلانتري 148 و بعد به اوين منتقل شده
13- علي اقدسي نيا 24 ساله ليسانس شيمي شنبه 30 خرداد در جمهوري بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
14- آرمين نوري 21 ساله فوق ديپلم نرم افزار پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
15- احمد حسيني 29 ساله پنجشنبه 18 تير در كارگر بازداشت و به اوين منتقل شده
16- هادي مولايي 27 ساله پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
17- فريبرز گل كوهي 30 ساله چهارشنبه 27 خرداد در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده
18- حسام الدين ابراهيمي دري 28 ساله شنبه 30 خرداد بازداشت و به اوين منتقل شده

 

تعداد زیادی از دستگیر شدگان اخیر در زندان کهریزک (اردوگاه مرگ )،کلانتری 148 ،آگاهی شاپور،ستاد پیگیری وزارت اطلاعات و بازداشتگاههای اطلاعات سپاه پاسداران منتقل می شوند.بازداشت شدگان در این بازداشتگاهها تحت شکنجه های جسمی وحشیانه ای قرار می گیرند که در مواردی منجر به مرگ آنها شده است. جان بازداشت شدگان اخیر در این شکنجه گاهه در معرض خطر جدی قرار دارد.