فرانسه دولت احمد نژاد را برسمیت می شناسد

 

خبرنامه کانون زندانیان سیاسی ایران(در تبعید)وزیر امورخارجه فرانسه، اعلام کرده است دولت این کشور چاره ندارد و باید دولت احمدی نژاد را برسیمت بشناسد. این خبر، خبر تعجب برانگیزی نبود. دیر یا زود دیگران هم این کار را خواهند کرد. واقعیت این است که اروپائیان و آمریکائی ها به دنبال منافع خود هستند و هرگز حاضر نخواهند بود منافع خود را  فدای منافع مردم در ایران بکنند. مردم ایران، به ویژه ایرانیان خارج نشین، نباید به این دولت ها که خود به زمینه های شکل گیری یک حکومت به غایت ارتجاعی مثل جمهوری اسلامی کمک کرده اند، دل خوش کنند و منتطر کارهای خارق العاد و انسانی از طرف آن ها باشند. یادمان باشد که نشست و تصمیم گودالوپ به درخواست فرانسه تشکیل شد و خمینی در پاریس به رهبری انقلاب مردم ایران رسید.

 

 بی بی سی در رابط با موضع گیری دولت فرانسه می نویسد : در حالی که فرانسه می گوید محمود احمدی نژاد را به عنوان رییس جمهوری جدید ایران به رسمیت می شناسد، وزارت خارجه ایران در اعتراض به آنچه ضرب و شتم جمع قابل توجهی از مردم فرانسه به دست نیروهای پلیس این کشور خوانده، سفیر فرانسه در تهران را احضار کرد.


خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که برنارد کوشنر، وزیر خارجه فرانسه، در جلسه سنای این کشور درباره سیاست دولتش در قبال ایران گفت که شکافهایی در سطح رهبری ایران دیده می شود که به گفته وی، نکته مهمی است.وزیر خارجه فرانسه این اختلافات را نبرد قدرت خواند، اما اذعان کرد کشورش چاره ای جز به رسمیت شناختن دولت بعدی آقای احمدی نژاد ندارد.آقای کوشنر گفت: "اگر همه (مقامات) در ایران می گویند فلانی رییس جمهوری شده است، واقعا بیهوده و زیانبار است که بخواهیم به تنهایی در جهت مخالف حرکت کنیم."


با این حال وزیر خارجه فرانسه اذعان کرد که جنبش مخالفان آقای احمدی نژاد به حرکت خود ادامه خواهد داد زیرا "در قلب ایرانیان" جا دارد. بدین ترتیب فرانسه اولین کشور بزرگ اروپایی است که می گوید دولت آینده ایران را به رسمیت می شناسد.بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و اعلام پیروزی مجدد آقای احمدی نژاد، معترضان به نتایج گفتند که او را فاقد مشروعیت می دانند زیرا با تقلب پیروز شده است. آنها همچنین از دولتهای غربی خواسته بودند که مشروعیت دولت جدید آقای احمدی نژاد را نپذیرند.این در حالی است که رهبر جمهوری اسلامی و شورای نگهبان قانون اساسی می گویند هیچ تقلبی در انتخابات صورت نگرفته است.