دستگیری خودی ها و غیرخودی ها همچنان ادامه دارد

 

روزآنلاين موازی حکومتی : مهدی مهدوی آزاد مدیر مسئول پایگاه خبری "شهاب نیوز"  و مدیرمسئول سابق پایگاه خبری" آفتاب‌ نیوز" بازداشت شد. بازداشت مهدوی آزاد روز سه‌شنبه دوم تیرماه صورت گرفته است، هر چند که خانواده وی بر اساس برخی پیگیری‌ها و وعده‌های مسئولان قضایی در زمینه آزادی قریب‌الوقوع او، همانند خانواده‌های ده‌ها تن از بازداشت شدگان اخیر تاکنون ترجیح داده بودند خبر بازداشت وی را منتشر نکنند تا مانع افزایش حساسیت‌ها و وخامت شرایط بازداشت او شوند.
نکته مهم آن است که که مسئولان بازداشت کننده مهدوی آزاد، تمام پسوردها و کدهای عبور سایت شهاب‌نیوز را (احتمالاً در بازجویی از وی( به دست آورده و تا روز سه‌شنبه ۱۶  تیر راساً دو خبر( یکی مربوط به بیانیه واحد جرایم سایبری سپاه و دیگری مربوط به اظهارات احمدی‌نژاد)  را روی سایت قرار داده‌اند.


سایت شهاب‌نیوز که از سایت‌های حامی مهندس میرحسین موسوی بوده؛ تاصبح سه‌شنبه دوم تیرماه یکی از معدود سایت‌های داخلی بود که اخبار مربوط به اعتراضات آرام مردمی، بیانیه‌های آقایان موسوی و کروبی و خاتمی و مخصوصاًاخبار مربوط به بازداشت‌ها و سرکوب‌های گسترده و ناآرامی‌های وسیع در تهران و شهرهای بزرگ را در حد توان خود کاملاً پوشش می‌داد.


شهاب‌نیوز از ظهر سه‌شنبه دوم تیرماه )با بازداشت مدیرمسئول آن( غیرفعال شد و تنها دو خبر توسط مسئولان امنیتی در آن منتشر شده بود. این سایت از شامگاه چهارشنبه 17 تیرکاملاً غیرقابل دسترس شده است.