دانشجویان بازداشتی در وضعیت نگران کننده ای هستند

 

خبرنامه امیرکبیر: در پی ناآرامی های اخیر و اعتراضات دانشجویان دانشگاه بابل به نتایج انتخابات، 16 دانشجوی دانشگاه صنعتی بابل به کمیته انضباطی دانشگاه احضار شدند. آرش معینی، امیرکسری کیانی، کاوه دانشور، مهدی کاظمی نسب، جواد شفیعی، مرضیه شفیعی از جمله دانشجویان احضار شده هستند و از اسامی دیگر احضار شدگان خبری در دست نیست. اتهام این دانشجویان به طور دقیق توسط کمیته انضباطی به آنان اعلام نشده است.احضار گسترده دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل در حالی است که 8 نفر از دانشجویان دانشگاه بابل در زندان این شهر به سر می برند و از وضعیت آنها اطلاعی در دست نمی باشد.نیما نحوی و علی تقی پور، دو دانشجوی دیگری که دو هفته ی گذشته بازداشت شدند، پس از گذشت تقریبا 10 روز همچنان در اطلاعات ساری در بازداشت در سلول انفرادی به سر می برند. وضعیت جسمی و روحی نیما نحوی به شدت وخیم است.

هم چنین با وجود این که از طرف قاضی پرونده اجازه ملاقات به خانواده های نیما نحوی و علی تقی پور داده شده بود اما با مراجعه به اطلاعات اجازه ملاقات به ایشان داده نشده است و خانواده نیما نحوی با اصرار فراوان توانست ملاقات کوتاهی با نیما نحوی در زندان ساری داشته باشد. پس از این ملاقات، این دانشجوی بازداشتی را مجدداً به بازداشتگاه اطلاعات ساری انتقال دادند.محسن برزگر، اشکان ذهابیان، ایمان صدیقی، سیاوش سلیمی نژاد، حسام الدین باقری، حمیدرضا جهان تیغ از دیگر دانشجویان بازداشتی این دانشگاه همچنان در زندان بابل (متی کلا) در بازداشت به سر می برند و با وجود گفته های مسئولین مبنی بر آزادی آنها، این دانشجویان هم چنان در زندان به سر می برند. لازم به ذکر است محسن برزگر و حسام الدین باقری و اشکان ذهابیان مدت زمان زیادی است که در سلول انفرادی به سر می برند.

همچنین طبق خبر فعالین حقوق بشر و دموکراسی یکی از دانشجویان پیام نور بابل بنام محمد اسماعیل زاده تحت فشارها و اذیت آزارهای پاسداربندها می باشند و به دستور اکبر زاده (دادستان بابل) به بند معتادین و افراد شرور منتقل شده است. اکبرزاده (دادستان بابل)، در طول این مدت نیز رفتاری توهین آمیز و نامناسب با خانواده دانشجویان زندانی داشته است.