عکاس سرشناس و سردبیر عکس ۹ روزنامه را در منزلش دستگیر کردند

 

هرانا : در ادامه بازداشت گسترده ی فعالين سياسی و روزنامه نگاران از يک ماه پيش صبح روز گذشته مجيد سعيدی عکاس خبری در منزل خود بازداشت شد و نيروهای امنيتی برای بازداشت ساتيار امامی اقدام نمودند. صبح روز گذشته مورخ 20 تيرماه ماموران امنيتی به منزل مجيد سعيدی مراجعه کرده و در مقابل همسر و فرزندان وی پس از تفتيش منزل و ضبط وسائل شخصی او را همراه خود به نقطه‌يی نامعلوم منتقل کردند. مجيد سعيدی عکاس برجسته ايرانی که سردبير عکس ۹ روزنامه از سال ۱۹۹۸ تاکنون بوده است.


هم‌چنين ماموران امنيتی روز جاری برای بازداشت ساتيار امامی ديگر عکاس سرشناس اقدام نمودند. اين درحال است که ساتيار امامی از ظهر امروز در دسترس نيست و منابع آگاه از احتمال بازداشت وی سخن مي‌گويند. مجيد سعيدی موسس سرويس عکس خبرگزاری فارس در سال ۲۰۰۴ بوده است، تجربه‌ی همکاری با مجله‌ی تايم در جنگ افغانستان در سال ۲۰۰۱ و همينطور همکاری با آژانس گتي‌ايميجز را دارد. وی برگزيده جايزه کاوه گلستان است و تا کنون چهار بار جايزه آساهی شيمبون ژاپن را نيز از آن خود کرده است.


ساتيار امامی نيز از عکاسان خبری مشهور ايران است که تا کنون با بسياری از خبرگزاری ها و روزنامه‌ها از جمله روزنامه جام‌جم هم‌کاری داشته است. در مورد بازداشت وی هنوز اطلاعات دقيقی در دست نيست و مجموعه فعالان حقوق‌بشر در حال پيگيری اين موضوع است.