امام‌جمعه قم اعتصاب کرد


سایت حکومتی موج سوم: یک عضو شاخص جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که امام‌جمعه موقت این شهر نیز هست، در نمازجمعه اخیر با انتقاد شدید از مدعیان تندروی حمایت از رهبری، اعلام کرد که به علت ناراحتی از این وضعیت، تا اول محرم از هر گونه سخنراني، منبر، درس و اقامه نماز جمعه خودداري مي‌کند. به گزارش موج سوم آيت‌الله رضا استادي که پیش از این جزو چهره‌های اصولگرای حوزه علمیه محسوب می‌شد اما در انتخابات اخیر به موضع‌گیری انتقادی علیه نامزد جناح حاکم پرداخت، روز جمعه در خطبه‌هاي نماز جمعه قم که در شبستان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه  برگزار شد، با اشاره به موضوع تقواي الهي گفت: اختلاف به عنوان مسائلي است که زمينه گناه را ايجاد کرده و مانع پيشرفت کشور شده و به عنوان بي‌تقوايي به شمار مي‌آيد. اختلاف در کشور موجب بهره‌برداري دشمن مي‌شود و اين براي کشور خطرناک است و دشمنان به اهداف خود مي‌رسند.


آيت‌‌الله استادي با اشاره به برگزاري انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري گفت: انتخابات در قم به خوبي و با حضور پرشور مردم برگزار شد و پس از آن نيز هيچگونه اعتراضي نشد، اما بعد از سه روز يک طلبه بيان مي‌کند که ما مي‌خواهيم راهپيمايي برگزار کنيم. حوزه، استاندار، معاون استاندار، دفتر مقام معظم رهبري در قم و ... مخالف برگزاري اين راهپيمايي بودند اما اين روحاني به حرف هيچکس گوش نکرد و کار خود را انجام داد.


اشاره امام‌جمعه موقت قم به تلاش‌های قاسم روانبخش، از روحانیان تندروی حامی سرسخت احمدی‌نژاد و سردبیر نشریه پرتو سخن متعلق به مصباح یزدی، برای راه‌اندازی یک راهپیمایی تحت عنوان راهپيمايي 150 كيلومتري طلاب قم براي بيعت با رهبري است که برای روز جمعه 29 خرداد برنامه‌ریزی شده بود، اما به قدری کم‌جمعیت برگزار شد که هیچ خبری درباره آن به رسانه‌ها اعلام نشد.

آيت‌‌الله استادي در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با انتقاد شدید از تحرکات این گروه از حامیان احمدی‌نژاد، در این باره گفت: چرا اين روحاني با احساسات پاک مردم و طلاب بازي کرد؟ چرا هيچ دستگاهي نيست که با او برخورد کند. افرادي که در اين راهپيمايي‌ها که پس از انتخابات توسط اين روحاني تشکيل شد، شرکت کردند بايد استغفار کنند.