در وحشت از اعتصاب عمومی، به بهانه آلودگی هوا تهران را به مدت دو روز تعطیل کردند

 

به گزارش روزآنلاين موازی حکومتی، در حالی که قرار است مردم در ادامه مبارزات اخیرشان و در اعتراض به وضعیت موجود دست به اعتصاب بزنند، کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران دیشب همه فعالیت های اداری، آموزشی و همچنین همه صنایع تهران را به مدت 48 ساعت تعطیل کرد.


بر اساس مصوبه این كمیته طی 24 ساعت آینده باید تمام فعالیت‌های ورزشی و تردد خودروهای شخصی در استان تهران تحت شرایط ویژه و با اعمال محدودیت‌های خاص انجام شود. تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی و فرهنگی و صنایع استان تهران به علت آلودگی هوا در حالی صورت می گیرد که مردم پیش از این اعلام کرده بودند از 15 تیربه مدت 3 روز اعتکاف همراه با اعتصاب کرده و در سر کار حاضر نخواهند شد.


از سوی دیگر طی روزهای گذشته در سایت های اینترنتی و صفحات فیس بوک موسوی و زهرا رهنورد اعلام شده بود که روزهای 13، 14 و 15 ماه رجب (روزهای سپید)  که مصادف با 15 تا 17 تیرماه است مردم  به دلیل اعتکاف، رسما از حضور در محل کار خودداری خواهند کرد و با تجمعات مسالمت آمیز به کشتارها و سرکوب های اخیر اعتراض و  اعتصاب عمومی خواهند کرد. 

 

 هراس از اعتصاب 


این قضیه و در پیش بودن سالروز حمله به کوی دانشگاه تهران، رژیم  را واداشته که به بهانه آلودگی هوا در تهران، رسما پایتخت را به حالت تعطیل درآورد. این نیت به ویژه پس از آن  آشکارتر شد که روزنامه جوان که حامی احمدی نژاد و نزدیک به سپاه پاسداران است روز یکشنبه در مطلبی تحت عنوان" مرحله دوم تحركات زوایه نشینان پس از شكست كودتاى مخملى نوشت: تغییر فاز از اغتشاش گسترده به آشوب جزیره‌اى" نوشت:  تأكید براستفاده از فضای اعتکاف و تبدیل ساختن آن به فضای اعتصاب و گره زدن این فضا به سالگرد 18تیر از برنامه ای هدفمند دراین زمینه پرده بر می‌دارد.