آمریکا به مخالفان تحریم های بیشتر علیه رژیم پیوست

 

سایت حکومتی تابناک: دیپلمات ها در نیویورک گزارش داده اند که آمریکا با اعمال دور جدیدی از تحریم های مالی علیه ایران در اجلاس آتی جی هشت مخالفت خواهد کرد. به گزارش خبرنگار "تابناک"، روزنامه هاآرتص نوشت: بر اساس اظهارات منابع مطلع ، مذاکره درباره تحریم های مالی بیشتر علیه ایران و چگونگی ارائه یک پاسخ درباره تحولات اخیر این کشور از مهم ترین برنامه های نشست آینده سران جی هشت خواهد بود.سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا نیز در این باره اظهار داشته است که : نگاه کلی رهبران کشور های صنعتی اعمال تحریم های بیشتر است . اما دیپلمات ها در نیویورک می گویند که مقامات آمریکایی به دنبال این هستند که از اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران خودداری شود.


بر اساس گزارش این منابع ، دولت باراک اوباما به دنبال گفتگوی مستقیم با تهران هستند .لذا آنان از این بابت نگران هستند که برخورد سخت تر با ایران باعث شود که زمینه های گفتگو بین تهران و کشور های 5+1 سختر شود. علاوه بر آمریکا روسیه و چین هم مخالف برقرای تحریم های جدید علیه ایران هستند . در صورت اعمال تحریم های تازه ، این تحریم ها شامل شرکت های نفتی غربی برای تجارت با ایران خواهد بود.
 به نظر می رسد رویکرد جدید دولت باراک اوباما و مخالفت آن با تحریم های تازه علیه ایران ، وزنه مذاکرات ایران و غرب را به نفع ایران سنگین کرده است و اکنون بر سیاستگذاران و دیپلمات های ایرانی است که از این ظرفیت به وجود آمده در جهت منافع ملی ایران و ایرانیان استفاده لازم و بهینه را بنمایند.