جزئیات دستگیری دانشجویان دانشگاه نفت

 

جمعی از دانشجویان دانشگاه نفت:  روز پنجم تیر ماه، در دانشگاه صنعت نفت (دانشکده ی مهندسی نفت اهواز) یک دستگاه اتومبیل پژو 405 که از طرف سپاه به بسیج این دانشکده تعلق گرفته بود، نیمه شب به طور مشکوکی دچار آتش سوزی شده و کاملا از بین رفت. بعد از این ماجرا، بسیج به دلیل کینه های قدیمی که با انجمن اسلامی این دانشکده داشت، بدون هیچ دلیل و مدرکی و حتی قبل از اعلام نظر کارشناس، چند تن از فعالان انجمن اسلامی را متهم کرد. روز بعد یعنی ششم تیرماه، تقریبا بین ساعت 7:30 تا 8 عصر، امین نیک زاده(از فعالان انجمن) توسط اطلاعات(از طرف سپاه) دستگیر شد. بعد از چند ساعت (نزدیک 10 شب) مطلع شدیم حسین رحیمی که برای تحویل گرفتن نشریه ی "شعله" از چاپخانه ی دهخدا، از دانشکده خارج شده بود، هنوز بر نگشته و بعد، دستگیری وی نیز از زبان دکتر شهبازی (رئیس دانشکده) تائید شد. البته قابل ذکر است که از طرف مسئولین دانشکده و دانشگاه، هیچ همکاری و حتی همدردی برای مفقود شدن این دو دانشجو صورت نگرفت.

 

از جمله اینکه حراست دانشکده، با بستن درب فرعی دانشکده(دری که هیچ وقت حتی شب ها هم بسته نمی شد) به منظور خروج این دانشجویان از درب اصلی، به نوعی به دستگیری آنها توسط مامورین اطلاعات کمک کرد. از طرفی دکتر راشد رئیس دانشگاه صنعت نفت(و دست نشانده ی بسیج) با خاموش کردن موبایل خود و عدم حضور در دانشکده برای پی گیری، حسن نیت خود را به اثبات رساند! خوشبختانه با تحصن دانشجویان از شب قبل تا ظهر روز هفتم تیر ماه، و لغو امتحان رسمی وزارت نفت (موسوم به qualification) توسط دانشجویان، این دو دانشجو با قید ضمانت آزاد شدند. اما متاسفانه خبردار شدیم که دهم تیرماه، پنج تن دیگر از فعالان انجمن به نام های زیر، توسط سپاه دستگیر شدند:


سید سجاد طاهر زاده (دبیر انجمن اسلامی دانشکده نفت اهواز)، سهند بختیار پور، مصطفی منفرد، پیام پیکری و مهدی کریمی.

 

لطفا صدای ما را به گوش رسانه ها و دیگران برسانید. این خبر را در هر سایت یا وبلاگی که دارید قرار دهید.  (این عمل طی یک برنامه ی از پیش تعیین شده در پایان امتحانات صورت گرفت یعنی زمانی که دانشجوها به شهرهای خود بازگردند و هیچ راه تحصن و اعتراضی وجود نداشته باشد)