بیانیه مادران عزادار: وعده ما شنبه ۱٣ تیرماه در پارک های لاله ، اندیشه ، ملت و گفتگو   

 

سوگواری خاموش و آرام مادران عزادار، عصر شنبه ششم تیرماه ٨٨ در پارک لاله تهران، متاسفانه با هتک حرمت، ضرب و شتم و دستگیری تعدادی از مادران و زنان جوان توسط نیروهای انتظامی و نظامی روبرو شد.


به رغم ممانعت نیروهای پلیس از ورود زنان به پارک لاله و متفرق کردن افراد در پارک، بالغ بر ۵۰۰ تن از مادران توانستند در گوشه و کنار پارک بنشینند و سوگوار فرزندانی شوند که در راهپیمایی های مسالمت آمیز و اعتراضی پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرده و شهید شده بودند.
پیرو فراخوان اولیه مادران عزادار ما تا پایان دادن به خشونت ها و آزادی کلیه زندانیانی که برای اعتراض به تقلب های انتخاباتی دستگیر شده اند به ویژه مادران دستگیر شده در پارک لاله و مجازات قاتلان فرزندان مان شنبه های هر هفته از ساعت۷ تا ٨ بعدازظهر در پارک لاله و دیگر پارک ها به سوگ می نشینیم .


آدرس پارک ها:

پارک لاله بلوار کشاورز، نبش کارگر

پارک اندیشه شریعتی نرسیده به پل سیدخندان

پارک ملت خیابان ولی عصر

پارک گفتگو- گیشا


مادران! حس مادری مان ما را به دادخواهی از خون فرزندانمان و خواست آزادی فرزندان دربندمان واداشته است. از همه شما دعوت می کنیم با حضورتان در گوشه و کنار پارک های مذکور به این حرکت خودجوش مادرانه بپیوندید. اعتراض تان را نسبت به مسئولان با سکوت؛ و همبستگی تان را با مادران عزادار و مردم حق طلب با آمدن تان نشان دهید.


برادران و پسران ما در نیروهای انتظامی و نظامی!


ما مادران شما هستیم، با شما با احترام و مادرانه رفتار می کنیم، حرمت مادران را نگاه دارید و به مادران تان خشونت نکنید تا به آه مادران دردمند گرفتار نشوید.


وعده ما شنبه ۱٣ تیرماه در پارک های لاله ، اندیشه ، ملت و گفتگو   


مادران عزادار - ٨/۴/٨٨