نیروهای سرکوب به خواست رئیس دانشگاه به خوابگاه دانشگاه تهران حمله کردند

 

خبرگزاری حکومتی ایلنا: محسن کوهکن از ادامه فعالیت کمیته حقیقت یاب مجلس در مورد بررسی اغتشاشات اخیر خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، این عضو هیات رییسه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی در پاسخ به اینکه شنیده شده است به دلیل برخی فشارها ، فعالیت کمیته حقیقت یاب در مجلس متوقف شده است، اظهار داشت: نشنیده‌ام دستور یا درخواستی برای توقف فعالیت این کمیته داده شده باشد.


وی در پاسخ به سوال دیگری که به سخنان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر ورود نیروهای انتظامی به حریم کوی دانشگاه به درخواست شورای تامین استان اشاره داشت، گفت: سخنان رییس دانشگاه تهران حاکی از آن است که به درخواست رییس دانشگاه نیروهای انتظامی می‌توانند وارد محوطه دانشگاه شوند و فرهاد رهبر نیز تقاضای ورود آنها را مطرح کرده بود.


کوهکن درپاسخ به سوال دیگری که می‌پرسید عناصر لباس شخصی شناسایی شده از سوی کمیته حقیقت یاب که به وزارت اطلاعات معرفی شده‌اند، آيا دستگیر شده‌اند یا نه؟ اظهارداشت: معرفی این عوامل به دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی دارای پروسه خاص خود است که باید این نیروها ابتدا شناسایی شده و جرم آنها ثابت شود تا مورد پیگرد قضایی قرار گیرند.