حمله به سفارت رژیم در استکهلم

 

گزارش یکی از خوانندگان از استکهلم: امروز بعداز ظهر جمعه 26 ژوئن نزدیک به 300 نفر از ایرانیان تبعیدی در استکهلم، تظاهراتی در مقابل سفارت رژیم که در خارج شهر استکهلم و در مساحت بسیاری زیادی واقع شده است، برگزار کردند. جمعیت با سردادن شعارهائی در حمایت از مردم ایران و علیه رژیم جمهوری اسلامی، خواستار بستن این لانه جاسوسی شدند. کارکنان سفارت به طور مرتب از تظاهرکنند گان فیلم و عکس گرفتند و آنها را مورد توهین و اهانت قرا دادند. شماری از تظاهرکنندگان  خشمگین در اعتراض به این اهانت ها به سفارت یورش بردند، اما با ممانعت پلیس سوئد مواجه شدند. در دو هفته گذشته چندین تظاهرات در همبستگی با مردم ایران و در اعتراض به کشتار و دستگیری و مجروح کردن هزاران نفر در مقابل سفارت رژیم و در میادین مرکزی شهر استکهلم برگزار شده است.  

 

امروز هم زمان با این تظاهرات به دعوت چهار اتحادیه بین المللی تظاهرات هائی در بیش از بیست کشور جهان در همبستگی با کارگران و توده مردم ایران برگزار شد.  اين تظاهرات در پی فراخوان کنفدراسيون بين المللی اتحاديه های کارگری، فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل، فدراسيون آموزش بين الملل و فدراسيون بين المللی کارگران صنايع کشاورزی، غذايی و خدمات برگزار شد و هم اکنون نیز ادامه دارد.

 

سازمان عفو بين الملل نيز حمايت خود را از برگزاری اين تظاهرات اعلام کرده است. اين تظاهرات در شرايطی برگزار می شود که اعتراضات وسیع و میلیونی توده های مردم ایران در تهران و سایر شهرها، کل نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده و پایه ها و بنیادهای این نظام ضدبشری را به لرزه درآورده است.