برای جلوگیری از تبعات اجتماعی، زمان اجرای یارانه‌ها را اعلام نمی کنند

 

احمدی‌نژاد، شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی، گفت زمان دقیق اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها را اعلام نمی‌کند تا تبعات اجتماعی این طرح به حداقل برسد. رادیو فردا: در حالی که پیش از این شماری از رسانه‌های ایران اعلام کرده بودند که رئیس دولت در این برنامه تلویزیونی جزئیات این طرح را اعلام خواهد کرد، محمود احمدی‌نژاد با مطرح کردن کلیاتی از مردم خواست در این زمینه با دولت همکاری کنند.

 

رئیس دولت دهم همچنین با اشاره به اینکه در شماری از استان‌ها یارانه مستقیم به حساب مشمولان این طرح واریز شده، گفت: در مرحله اول برای دو ماه هشتاد هزار تومان در حساب مردم قرار داده شده است ... ماهی ۴۰ هزار تومان برای هر فرد.

محمود احمدی‌نژاد در ادامه از خانوار‌های مشمول این طرح خواست هنگامی که پول واریز شده به حساب‌ها، قابل برداشت شد، این مبلغ را برای خرید کالاهای مصرفی و غیر ضروری اختصاص ندهند.

محمود احمدی‌نژاد گفت: در این مورد چند خواهش دارم؛ اینکه مردم تا شش ماه علاوه بر هزینه‌ها و مصرفی که اکنون دارند، تقاضای جدیدی تعریف نکنند، مثلا نگویند پول که آمده برویم پرده یا یخچال خانه را عوض کنیم، شما چندین سال تحمل کرده‌اید، شش ماه هم رویش و در واقع اجازه دهید بازار با یک آرامش تعادل خود را حفظ کند و روند معمول حفظ شود.

محمود احمدی‌نژاد همچنین تصریح کرد که دولت در  اعلام نکردن زمان دقیق اجرای این طرح تعمد دارد تا به گفته وی پیامدهای آن به حداقل برسد.

رئیس دولت دهم گفت: برخی این سئوال را می‌پرسند که چرا دقیق زمان اجرای این طرح را نمی‌گویید، من در پاسخ می‌گویم که این هم طبق برنامه است، تا تبعات اجرای این طرح به حداقل برسد تا آن عده‌ قلیل که به دنبال فضاسازی برای خود هستند ممکن است بهانه کنند و کالا را انبار کنند.