چپاول زمین های مردم به رهبری نماینده"ولی فقیه" در شیراز

روزنامه حکومتی صبح امید: به دنبال اعلام نام عبدالله نبی‌زاده فرد شیرازی رئیس سابق ستاد نمازجمعه شیراز ـ در زمان تصدی آیت‌الله حائری شیرازی در سمت امامت جمعه شیراز ـ  در لیست زمین خواران توسط فرماندار شیراز، وی در نامه‌ای اعلام کرد: هرکاری کردم به دستور حائری بود.

عبداله نبی‌زاده با انتشار نامه‌ای خطاب به رسانه‌های فارس نوشت: اینجانب عبدالله نبی زاده فردشیرازی پس از مسئولیت آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز در تاریخ ۱۵/۱۱/۷۶ با ابلاغ حضرت آیت‌الله حائری شیرازی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم شیراز به عنوان مسئول ستاد نمازجمعه شیراز منصوب شدم. در سال ۱۳۷۸ طی حکم م/۱۸۲ از طرف معظم له به سمت مدیرعامل موسسه اقتصادی سازمان تبلیغات اسلامی (موسسه احسان) منصوب شده و در سال ۱۳۸۰ طی حکم شماره دن/۹۵۲۲ مورخ ۱۵/۹/۱۳۸۰ به عنوان مدیرعامل موسسه فلاحت در فراغت فارس منصوب شدم و در سال ۱۳۸۲ نیز طی حکم شماره ۷۲۱۹- ۲۶/۷/۸۲ به عنوان دبیر اجرایی بنیاد بین‌الملللی غدیر منصوب گردیده و تا تاریخ ۱۵/۲/۱۳۸۶ در همه سمت‌های فوق الذکر مشغول انجام وظیفه بوده و کلیه فعالیت‌های انجام شده در این ۱۰ سال در مناصب فوق الذکر تحت اشراف و هدایت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه وقت شیراز بوده است.

 

بدیهی است که تمامی فعالیت‌های اینجانب در این مناصب ناشی از و متاثر از شخصیت حقوق و نه حقیقی و با هماهنگی کامل موسس محترم و هیات مدیره محترم و صد البته بر اساس تاکیدات همیشگی معظم له بر اساس مر قانون بوده و بدیهی است که تمام فعالیت‌ها بر اساس مجوزهای قانونی مراجع ذیصلاح می‌باشد. (کلیه مستندات قانونی مربوط به فعالیت‌ها موجود و قابل ارائه به مراجع قانونی است) و تمامی درآمدهای این فعالیت‌ها به حساب موسسه که متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان بوده، واریز گریده و هزینه شده است و هر ساله توسط موسسه حسابرسی مفید راهبر تحت اشراف دفتر مقام معظم رهبری حساب‌های این موسسه مورد بررسی و حسابرسی صورت گرفته و صحت آن تائید شده است. (کلیه مدارک  ومستندات در این زمینه موجود است) بنابراین اینجانب در طول ۱۰ سال فعالیت در مناصب فوق به صورت شخصی و برای زمینی یا وجهی دریافت نکرده‌ام  که ‌متهم به زمین خواری گردم.

 

به گزارش صبح امید: دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در آذرماه ۸۶ به دنبال افزایش شدید تخلفات مالی و ارضی عبدالله نبی‌زاده در ۲ موسسه احسان و فلاحت در فراغت، با انتشار نامه‌ای که در مطبوعات فارس هم منتشر شد، وی را از تمامی سمت‌های یاد شده برکنار کرد.

نبی‌زاده از اوائل سال ۸۹ نیز تحت تعقیب قانونی قرار گرفته بود، که البته گفته می‌شد، وی به همراه بسیاری از اسناد مربوطه متواری است.  بزرگترین تخلفات نبی زاده تصرف بیش از ۸۰۰ هکتار زمین در اراضی دوکوهک، سیاخ دارنگون، تنگ خیاره، پشت کوه و غرب شیراز است.

نبی زاده در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی هم کاندید شد اما ابراهیم عزیزی فرماندار وقت شیراز به دلیل انچه فساد مالی نبی زاده نامید، از تائید صلاحیت وی خودداری کرده و مانع از حضورش شد.