نمایشگاه کتاب تهران به محلی برای حمله جناح غالب به جناح مغلوب تبدیل شده است

 

روزنامه سحام نیوز وابسته به کروبی: افرادی با لباس های بسیجی در دفتر پایگاه خبری موج قانون حضور دارند که با ارائه دفتری از مراجعه کنندگان می خواهند در خواست محاکمه سران معترضان را امضا کنند. در این غرفه همچنین طرحی کاغذی از میرحسین موسوی و مهدی کروبی قرار داده شده است که پشت میز دادگاه نشسته اند و روی آن با خط درشت عبارت دادگاه ملت نوشته شده است.

 

به گزارش العربیه، هفدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های تهران به گونه ای در حال برگزاری است که اصولگرایان هودار دولت جمهوری اسلامی ایران آن را به محلی برای حملات تبلیغاتی علیه میر حسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران تبدیل کرده اند.

به گفته منابع مطلع در تهران به العربیه.نت، غرفه پایگاه خبری اصولگرای موج قانون تمام دیوارهای خود را با پوسترها و نوشته هایی پوشانده است که در خواست محاکمه سران فتنه را مطرح می کند.

 

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران، موجی از اعتراض ها به نتایج انتخابات که محمود احمدی نژاد را پیروز اعلام کرد، شهرهای ایران به ویژه تهران پایتخت را فرا گرفت. اصولگرایان ایرانی از جمله آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، اعتراض های سال گذشته را فتنه می نامند. همچنین نام سران فتنه را بر رهبران معترضان یعنی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران اطلاق می کنند.

به گفته منابع مطلع، افرادی با لباس های بسیجی در دفتر پایگاه خبری موج قانون حضور دارند که با ارائه دفتری از مراجعه کنندگان می خواهند در خواست محاکمه سران معترضان را امضا کنند. در این غرفه همچنین طرحی کاغذی از میرحسین موسوی و مهدی کروبی قرار داده شده است که پشت میز دادگاه نشسته اند و روی آن با خط درشت عبارت دادگاه ملت نوشته شده است.

 

این اقدام در حالی صورت می گیرد که در دو ماه اخیر، موسوی و کروبی در معرض فشار و محدودیت از سوی نیروهای امنیتی ایران و همچنین هواداران دولت این کشور قرار گرفته اند. رفت و آمدها به منزل آن ها کنترل می شود و نیروهای امنیتی از مراجعه بسیاری از افراد به منزل این رهبران معترضان جلو گیری می کنند. در ماه رمضان نیز منزل کروی در معرض حمله افراد موسوم به لباس شخصی و شماری از بسیجیان قرار گرفت.

 

از سویی عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران پیشتر رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تهدید کرده بود که پرونده آنها تشکیل شده و در انتظار محاکمه باشند. محسنی اژه ای دادستان کل کشور و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران نیز سخنان مشابهی را بیان داشته اند.

اما در غرفه ای دیگر از نمایشگاه مطبوعات، غرفه جوان آنلاین که مشهور به وابستگی به سپاه پاسداران ایران است، بخشی از تصاویر نا آرامی های سال گذشته ایران را به تصویر می کشد که در آن مهدی کروبی مورد حمله هوادارن دولت قرار می گیرد.

کروبی که سال گذشته در چندین راهپیمایی اعتراض آمیز شرکت کرده بود، بارها در معرض حمله و ضرب و شتم هواداران دولت ایران قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در این دوره از نمایشگاه بسیاری از رسانه ها حتی رسانه های اصولگرای منتقد حضور ندارند. محمد علی رامین معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران پیشتر در نشستی مطبوعاتی در این باره گفته بود: در نمایشگاه مطبوعات امسال رسانه‌های پرمدعا و دروغگوی غربی حضور نخواهند داشت و به جای آنها از تمام رسانه‌های مختلف جهان که به نفع ملتها کار می‌کنند دعوت خواهیم کرد.