ادامه ناآرامی ها لارستان

 

به گزارش سایت حکومتی صحبت نو ، صبح امروز  چهار  آبان مردم معترض  در گراش واقع در استان فارس از کارمندان، دانشجویان و دانش اموزان که در شهرهای اطراف ساکن هستند، خواستند به محل کار و تحصیل خود نروند. بنا به این گزارش، اعتراض کنندگان گراشی اقدام به بستن مسیر ارتباطی گراش و آتش زدن لاستیک کرده و با پرتاب سنگ به خودرو های دولتی حمله کردند و تا این لحظه به چندین خودرو آسیب رسانده و یک نفر هم از ناحیه سر آسیب دیده که به بیمارستان لارانتقال یافت.


در ادامه این گزارش آمده است: پيش از اين رئيس شوراي شهر گراش در نامه‌ي به فرماندار اين شهر از تهديد هاي عده اي به جان غير بوميان گراشي  كه به وي مراجعه كرده بودند خبر داده بود.نا آرامی ها در لارستان اخیر از زمانی آغاز شد که مردم لارستان پس از انتشار دوباره خبر مصوبه دولت در بهمن ماه 88 مبنی بر تشکیل شهرستان گراش در مقابل فرمانداری لارستان دست به اعتراض زدند.

فاصله میانلار و گراش بسیار کم است و برخی از اهالی لار به شهرستان شدن و جدایی گراش اعتراض داشته‌اند.

 

پیش از این لامرد و خنج  نیز که بخشی از شهرستان لار بودند از آن جدا شدند. چند سال پیش نیز خنج از شهرستان لارستان مستقل شد. برخی از اهالی منطقه خواستار استان شدن لارستان هستند که با کوچک شدن تدریجی آن این مشکل حل شود.