فعال دانشجوئی از خوابگاه اخراج شد

 

دانشگاه مازندران طي حكمي يكي از دانشجویان فعال این دانشگاه را از خوابگاه اخراج کرد. به گزارش دانشجو نيوز، احسان امرایی دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه مازندران که بیش از دو سال از عضویت وی در شورای صنفی دانشگاه می گذرد، پس از آن که براساس وظایفش کیفیت بد غذا را به اطلاع مسولین دانشگاه رساند با حكم اخراج از خوابگاه مواجه گشت. همزمان چند داشجوی دیگری به دلیل اعتراض به كيفیت پائین غذاي سلف سرویس دانشگاه مازندران به حراست و کمیته انضباطی احضار شده اند.

 

در ادامه این گزارش آمده است: یک منبع آگاه به دانشجونيوز گزارش داده كه در یک هفته اخير احسان امرائي بشدت تحت فشار قرار گرفته و با تماس های تلفنی مسئولين به حراست دانشگاه احضار گشته است. اين منبع آگاه همچنين از تماس حراست دانشگاه مازندران با خانواده احسان امرائي كه ساكن كوهدشت استان لرستان هستند خبر مي دهد و خاطرنشان مي كند كه اين تماس ها از سوي مسئولين حراست به منظور افزايش فشارها بر فعالين دانشجوئي و صنفي و جلوگيري از اعتراض هاي احتمالي فعالين دانشگاه مازندران است.

 

در طول یکسال و نیم اخیر بسیاری از دانشجویان این دانشگاه به دلایل سیاسی به خوابگاه ممنوع الورود شدند ویا برخی از آن ها با حکم اخراج از خوابگاه مواجه گردیدند. در ادامه این روند هفته گذشته، پس از آن که اعتراض های پراکنده ای به وضعیت خوابگاه و غذای این دانشگاه صورت گرفت ودر غذای برخی از دانشجویان مستقر در خوابگاه "فضله ی موش" دیده شد، بعضی از آن ها صدای اعتراض خود را به گوش مسوولین رسانده وفضای ملتهب دانشگاه را به ان ها گوشزد نمودند اما مسولین دانشگاه بجای پیگیری این موضوع به برخورد با این دانشجویان پرداختند.

 

این برخوردها در حالی صورت می گیرد که زمستان سال گذشته نیز ده ها نفر از دانشجویان بدلیل کیفیت نازل غذای این دانشگاه دست به اعتصاب غذا زدند که پس از حضور معاون دانشجویی در جمع اعتصاب کنندگان و قول مساعد وی مبنی بر بهبود یافتن وضعیت غذا دانشجویان اعتصاب خود را شکستند.

بخشی از دانشجویان دانشگاه مازندران در محکومیت این اعمال اطلاعیه ای صادر نمودند که در بخشی از اين اطلاعيه خاطرنشان كردند:" ما به تمامی مسولین دانشگاه و نيروهاي امنيتي استان كه با تحت فشار قرار دادن مسئولين دانشگاه باعث برخورد حراست با دانشجويان مي شوند هشدار می دهیم که اگر دست از این برخورد های امنیتی برندارند و به بهانه های مختلف دانشجویان را از تحصیل و خوابگاه محروم نمایند با پاسخ قاطع جنبش دانشجویی مواجه خواهند شد."