برگزاری مراسم های مخفیانه دولتی در دانشگاه علم و صنعت


دانشجونیوز: روز چهارشنبه ۲۸ مهر در مراسمی تحت عنوان کنگره ۱۴۰۰ مهندس شهید در دانشگاه علم و صنعت، سردار محمدرضا نقدی فرمانده ی بسیج و احمد وحیدی وزیر دفاع جمهورس اسلامی، به صورت سرزده و تحت تدابیر شدید امنیتی در دانشگاه حضور یافتند.

به گزارش دانشجو نیوز، مسئولان دانشگاه علم و صنعت که قصد داشتند این مراسم را در سکوت خبری و بدون حاشیه و اعتراض های احتمالی برگزار کنند، از ساعات اوّلیّه ی بامداد امروز ناگهان اقدام به نصب بنرهای بزرگ مراسم و تصاویر شهدا در داخل و خیابان های اطراف دانشگاه نمودند.

 

از ساعات ابتدایی صبحگاه تعداد زیادی از نیروهای حراست، لباس شخصی و اطّلاعاتی در داخل و اطراف دانشگاه مستقر شده و با حضور گسترده خود جو امنیتی شدیدی را به وجود آورده بودند به طوری که بسیاری از دانشجویان در هنگام ورود مورد بازخواست مسئولین حراست دانشگاه قرار می گرفتند. گفتنی است که اکثر دانشجویان یا اجازه حضور در دانشگاه را پیدا نمی کردند و یا با موتور به اداره حراست و حفاظت فیزیکی دانشگاه برده شده و در آنجا مورد بازخواست و تهدید قرار می گرفتند.

مراسم گرامیداشت شهدای مهندس صبح دیروز در سالن آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار شد. نمایشگاهی نیز به همین عنوان روبروی سالن برپا شده بود. ضمناً افرادی نیز از طرف صدا و سیما و سایر خبرگزاری های دولتی با نقدی و وحیدی و سایر حضّار مصاحبه کردند.

 

این در حالی است که روز های چهارشنبه تعداد بسیار کمی دانشجو نسبت به سایر روزها در دانشگاه علم و صنعت حضور دارد و اخیراً مسئولین دانشگاه این روز را برای برگزاری مراسمی با حضور چهره های شاخص دولتی که ممکن است منجر به اعتراض دانشجویان شود، در نظر می گیرند و پیش از آن نیز به هیچ عنوان اطّلاع رسانی نمی کنند به طوری که بعضاً دانشجویان طیف بسیج دانشگاه نیز از این مراسم بی خبر می مانند.