تجمع اعتراضی کارگران شرکت آب در مقابل استانداری


خبرگزاری حکومتی فارس: بیش از 50 نفر از کارگران شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی و دفاتر ICT سه شهرستان آذربایجان غربی در اعتراض به وضعیت جامعه کارگری در مقابل استانداری آذربایجان غربی تجمع کردند.به گزارش فارس ، ظهر دیروز کارگران دفاتر خدمات ICT سه شهر نقده، میاندوآب و مهاباد و کنتورنویسان شرکت آب و فاضلاب ارومیه در اعتراض به وضعیت موجود در به‌کارگیری آنها توسط شرکت‌های خدمات‌رسان در مقابل استانداری آذربایجان غربی تجمع کرده‌اند.

 

حقوق کارگران به دست شرکت‌های خدمات‌رسان ضایع می‌شود

 

نماینده کارگران دفاتر ICT شهرستان نقده در گفت: با وجود پیگیری‌های متعدد در هشت ماه گذشته در این زمینه از استانداری آذربایجان غربی، هنوز به حق و حقوق خود نرسیده‌ایم.

محمد حسینی با بیان اینکه شرکت مخابرات از 9 ماه گذشته حقوق کارگران این دفاتر را پرداخت نکرده، تصریح کرد: با وجود اینکه 12 سال سابقه کاری دارم در حال حاضر با حقوق 90 هزار تومان در این دفاتر مشغول خدمت به مردم هستم. وی با بیان اینکه حق و حقوق کارگران به دست شرکت‌های خدمات‌رسان ضایع می‌شود، افزود: این در حالی است که هیچ کدام از کارگران مشغول به کار در این شرکت از حقوق و مزایای بیمه‌ای برخوردار نیستند.

 

این کارگر خاطرنشان کرد: از هفت ماه گذشته شاهد کاهش حقوق‌هایمان بودیم به طوری‌که حقوق ما از 250 هزار تومان به 93 هزار تومان کاهش یافته است.

حسینی اعلام کرد: کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات دفاتر ICT در استانداری آذربایجان غربی تشکیل شده اما این کارگروه نیز اقدامی در زمینه رفع مشکلات ما انجام نداده است.

وی با ابراز نارضایتی از وضعیت موجود، گفت: با این میزان حقوق کم نمی‌توان خانواده را از نظر اقتصادی مدیریت کرد چرا که دریافتی ما بسیار پایین‌تر از خط فقر است.

وجود مشکلات متعدد در جامعه کارگری از جمله عدم پرداخت به موقع حقوق، سوء‌استفاده کارگران توسط کارفرمایان و تعیین شرایط غیرقابل قبول برای افرادی با وضع مالی حتی متوسط از جمله این مشکلات است.