مرضیه در حومه ی پاریس به خاک سپرده شد

 

رادیو فرانسه: مرضیه، یکی از بزرگ ترین خوانندگان ایران، روز دوشنبه در شهر کوچکی در حومه ی پاریس به خاک سپرده شد. در مراسم خاکسپاری او چندصد تن شرکت داشتند ...

 

 رادیو فرانسه - فرید وهابی: مرضیه، یکی از بزرگ ترین خوانندگان ایران، در شهر کوچکی در حومه ی پاریس به خاک سپرده شد. در مراسم خاکسپاری او رهبران سازمان مجاهدین خلق نیز شرکت داشتند. خبرگزاری های خارجی، فضای این مراسم را سیاسی توصیف می کنند و در شرح زندگی مرضیه می نویسند که او از زمانی که ایران را ترک کرد، به مجاهدین خلق پیوست.


روز دوشنبه، مراسم خاکسپاری مرضیه، در حومه ی پاریس، در شهر اور سورواز برگزار شد. خبرگزاری فرانسه تعداد شرکت کنندگان در این مراسم را چندصد نفر گزارش می کند. بسیاری از اعضاء سازمان مجاهدین خلق ایران و همچنین رییس شورای ملی مقاومت، مریم رجوی، در این مراسم شرکت کردند. محمد شمس، آهنگسازی که با مرضیه همکاری کرده بود نیز حضور داشت.
جلال گنجه ای، یکی از روحانیون عضو شورای ملی مقاومت در این مراسم در باره ی مرضیه گفت: "او تا آخرین لحظه، در مبارزه علیه رژیم ملایان پایدار بود".


مریم رجوی نیز مشتی خاک اردوگاه اشرف را بر مزار مرضیه پراکند.


مرضیه روز
۱۳ اکتبر گذشته- ۲۱ مهرماه- در ۸۶ سالگی، در بیمارستانی در پاریس درگذشت. او شانزده سال پیش ایران را ترک کرد و خیلی زود به سازمان مجاهدین خلق وابسته شد.


منابع عرب و غربی که گهگاه مرضیه را "ام کلثوم" ایران لقب می دهند، در شرح زندگی او یادآوری می کنند که مرضیه در طول عمر حرفه ای طولانی خود در مقابل شخصیت هایی چون ملکه ی الیزابت، ژنرال دوگل و پرزیدنت نیکسون آواز خوانده بود.خبرگزاری فرانسه فضای مراسم خاکسپاری مرضیه را "سیاسی" توصیف می کند. محل خاکسپاری، یعنی شهر اور سورواز در حومه ی پاریس، از سال ها پیش، جایگاه سازمان مجاهدین خلق شناخته شده است. در سال
۲۰۰۳، در همین شهر بود که پلیس فرانسه به مقر این سازمان هجوم برد.