انفصال از خدمات دولتی برای فعال حقوق معلمان

 

دانشجوینوز: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و در راستای ادامه فشار بر فعالین دانشجویی و مدنی، امین الله شجاع فعال سابق دانشجویی و فعال حقوق معلمان، توسط هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، به انفصال موقت از مشاغل و خدمات دولتی محکوم شد.

 

به گزارش دانشجو نیوز، امین الله شجاع، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم تهران و شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و از فعالین ستاد مهندس موسوی در انتخابات دهم ریاست جمهوری است. وی که سابقه ی بازداشت و چندین مورد محکومیت از جانب کمیته ی انضباطی را در پرونده ی خود دارد، در حالی با حکم انفصال از خدمت مواجه می شود که اتهامات وارده به وی، تماما مواردی هستند که به فعالیت های دانشجویی باز می گردند. از جمله این اتهامات می توان به حمایت از شبنم مددزاده و سایر دانشجویان دربند و اقدام به انتخاب وکیل برای آنان، گرفتن روزه سیاسی و افطار روزه سیاسی، اعتراض به ورود غیرقانونی نیروی انتظامی به دانشگاه، مصاحبه با رسانه های بیگانه و پخش سرود یار دبستانی در اتاق محل سکونت در خوابگاه (!) اشاره کرد. که البته این فعال دانشجویی بابت موارد مذکور پیش از این توسط کمیته انظباطی به احکامی نظیر منع موقت از تحصیل روبرو شده بود.

 

امین الله شجاع، در زمان رسیدگی به پرونده در پاسخ به اتهامات وارده عنوان کرده بود که هیچ یک از موارد عنوان شده نه تنها در قانون رسیدگی به تخلفات اداری بلکه در قانون مجازات اسلامی هم جرم انگاری نشده است.

این اولین بار نیست که فعالین دانشجویی پس از اتمام تحصیل تحت فشار نهادهای امنیتی قرار می گیرند و یا تحت فشار نهاد های امنیتی و ادارات و سازمان های دولتی نظیر آموزش و پرورش از حقوق مدنی خود محروم می شوند.