صدور کیفرخواست وکیل زندانی زن

 

مدرسه فمینیستی: روز 25 مهرماه، وکیل نسرین ستوده موفق به دیدار بازپرس پرونده موکل اش شد. بازپرس شعبه سه دادسرای اوین در این دیدار اطلاع داد که برای نسرین ستوده کیفرخواست صادر شده و پرونده اش به دادگاه ارسال شده است.

رضا خندان همسر نسرین ستوده در مصاحبه با سایت مدرسه فمینیستی افزود که : کیفرخواست نسرین ستوده شامل 3 اتهام: اقدام علیه امنیت ملی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر است.

 

رضا خندان در ادامه گفت : همچنین بازپرس شعبه سه دادسرای اوین به نسیم غنوی، وکیل نسرین ستوده، گفته است که وی قرار فک بازداشت برای نسرین ستوده صادر کرده است اما دادستان (و یا معاون وی) با آن مخالفت کرده اند. این دومین بار است که دادستان (و یا معاون وی) با اعلام نظرهای بازپرس مخالفت می کند، دفعه پیش در جریان آزادی موقت نسرین ستوده برای شرکت در مراسم ختم پدرش، بازپرس با این آزادی موقت موافقت کرده بود اما دادستان با آن مخالفت کرد و در نهایت نسرین ستوده نتوانست در مراسم ختم پدرش حضور بیابد.

 

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان است که از 13 شهریورماه سال جاری در زندان اوین بسر می برد و از سوم مهرماه در اعتصاب غذاست. متاسفانه به رغم تلاش وکیل و خانواده نسرین ستوده و نیز نامه کانون وکلای دادگستری، هنوز هیچ کس موفق به دیدار و یا تماس تلفنی با نسرین ستوده نشده است و از این رو ابهام در مورد سلامتی وی همچنان باقی است.

لازم به یادآوری است که محمدعلی دادخواه و محمد علی سیف زاده نیز به دلیل همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر در طی ماه های گذشته به دادگاه احضار شده اند.

 

دیدار رضا خندان، همسر نسرین ستوده با رييس کل دادگستری استان تهران

 

روز 25 مهرماه، رضا خندان، همسر نسرین ستوده، به دادگستری استان تهران مراجعه کرد. رضا خندان در مورد این دیدار گفت: من هفته پیش نامه ای خطاب به آقای علیرضا آوایی در مورد وضعیت پرونده همسرم نوشته بودم که امروز برای پیگیری نامه ام به دفتر ایشان مراجعه کردم و توانستم آقای آوایی را ملاقات کنم.

رضا خندان سپس افزود: من در آنجا وضعیت همسرم را شفاهی نیز توضیح دادم و ایشان در زیر نامه من خطاب به سرپرست دادسرای اوین نامه ای نوشتند که من این نامه را به دادسرای اوین بردم، اما متاسفانه نتوانستم معاون دادستان را ملاقات کنم و حتا نامه را از من نگرفتند. رضا خندان گفت: حالا دوباره باید مراجعه کنم و معلوم نیست چه موقع بالاخره این نامه مرا، دریافت می کنند.