اعتصاب و اعتراضات کارگری در فرانسه به فرودگاه ها و جاده ها کشیده شد

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، درحالیکه اعتراضات به اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه شدت یافته است، کامیون داران فرانسوی امروز دوشنبه مسیرهای اصلی را مسدود کردند. این در حالیست که اعتصاب به فرودگاهها نیز کشیده شده و نیمی از پروازهای فرودگاه اورلی پاریس فردا سه شنبه لغو خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه نوشت، کامیون داران فرانسوی امروز حرکت خودروهای خود را در بزرگراه های نزدیک پاریس و چند شهر دیگر کند کردند و با مسدود کردن مسیرهای منتهی به انبار کالاها، به کارگران اعتصابی در بخش نفت پیوستند که در حمایت از حقوق خود برای بازنشستگی در سن شصت سالگی، دسترسی به مخازن سوخت را محدود کرده اند.

اعتصاب کامیون داران فرانسوی نشان از تشدید اعتراضات به اصلاح نظام بازنشستگی دارد که ظرف چند هفته اخیر میلیونها نفر را به خیابانها کشانده و فردا نیز قرار است اعتصاب گسترده و اعتراض سراسری در این کشور برگزار شود.


تعطیلی پالایشگاهها در فرانسه

 

یک مسئول اتحادیه های صنفی فرانسه روز دوشنبه از ادامه اعتصاب کارگران پالایشگاههای نفت در این کشور خبر داد و گفت، یازده پالایشگاه از دوازده پالایشگاه نفت فرانسه تعطیل شده است وی گفت، تا زمانی که دولت از موضع خود در این خصوص فاصله نگیرد ما نیز هرگز دست از موضع خود بر نخواهیم داشت.


پروازهای فرودگاه اورلی پاریس لغو می شود


همزمان اعلام شد، نیمی از پروازهای فرودگاه اورلی پاریس و سی درصد پروازهای فرودگاههای دیگر فرانسه فردا سه شنبه لغو خواهد شد.

مدیریت هواپیمایی کشوری فرانسه امروز ضمن اعلام این مطلب افزود پروازهای این فرودگاهها به علت اعتصاب در اعتراض به قانون بازنشستگی فرانسه لغو می شود.

گفتنی است دانش آموزان دبیرستانی فرانسه نیز به معترضان و اعتصاب کنندگان پیوستند و پلیس امروز به سوی جوانانی که یک خودرو را آتش زدند گاز اشک آور شلیک کرد.

اعتصاب کنندگان خواهان آن هستند که نیکولا سارکوزی رئیس جمهور از طرح خود برای افزایش حداقلی سن بازنشستگی به شصت و دو سال صرف نظر کند .

بر اساس یک نظرسنجی که امروز دوشنبه در روزنامه لوپارزین منتشر شد، هفتاد و یک درصد شهروندان فرانسوی از مخالفان اصلاح نظام بازنشستگی حمایت کرده اند.