فعال دانشجویی از ادامه تحصیل محروم شد

 

 ساوالان سسی : سعید مرادی نقده فعال دانشجویی آذربایجانی و دانشجوی حقوق دانشگاه رشت که در کنکور ورودی مقطع فوق لیسانس شرکت کرده بود از ورود به دانشگاه محروم شد.

این فعال دانشجویی آذربایجانی که در آزمون کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی شرکت کرده بود پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش با نقص در پرونده مواجه شده است. مسئولین سازمان سنجش پس از مراجعه این فعال دانشجویی اعلام کرده اند که فعالیتهای وی در عرصه دفاع از حقوق ملی و انسانی آذربایجانیها در ایران و مسئولیت وی در ستاد انتخاباتی مهدی کروبی دلیل محرومیت وی از ورود به مقطع فوق لیسانس بوده است.

نزدیکان مرادی می گویند وی پس از مراجعه به هسته گزینش وزارت علوم توسط دکتر نوربخش رئیس هیات گزینش مصاحبه شده است اما پس از گذشت ده روز از زمان مصاحبه، کارمندان سازمان سنجش وی را به داخل ساختمان راه نداده اند و به او گفته اند که وزارت اطلاعات به استعلام آنها در خصوص پرونده وی پاسخ نداده است.

مرادی چندی بعد به دفتر نمایندگان ارومیه، زنجان، و نقده(سولدوز) در مجلس شورای اسلامی مراجعه و از آنها کمک خواسته است. نمایندگان مجلس پس از پیگیریهای لازمه به این فعال دانشجویی گفته اند که رتبه او در کنکور فوق لیسانس رشته علوم سیاسی چهل بوده است اما مسئولین امنیتی دستور ستاره دار کردن و محرومیت وی از تحصیل را صادر کرده اند.

سعید مرادی نقده از فعالین دانشجویی آذربایجان در دانشگاه رشت و دانشجوی ورودی ۸۴ رشته حقوق این دانشگاه است. این فعال دانشجویی پیش از این نیز در خرداد و آذر ۸۶ در نقده و رشت بازداشت و به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود و پرونده وی در دادگاههای انقلاب نقده (سولدوز) و رشت مفتوح است.