احضار و تهدید همسر و عروس منصور اسانلو


همسر و عروس منصور اسانلو فعال کارگری روز گذشته طی یک تماس تلفنی به بیدادگاه انقلاب اسلامی احضار شدند.به گزارش سایت اصلاحز طلب جرس، ماموران امنیتی طی این تماس که با تهدید و بی‌حرمتی همراه بوده است، با لحنی غیرمودبانه همسر و عروس این فعال کارگری را احضار کردند. عروس اسانلو  چندنی بار مورد حمله عوامل لباس شخصی وابسته به دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم قرار گرفته و ضرب و شتم ناشی از این حملات باعث بستری شدن وی در بیمارستان شده است.

 

منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه که از ۱۹ تیرماه ۱۳۸۶ برای تحمل حکم پنج سال حبس در زندان بسر می برد،  دچار ناراحتی‌های حاد مختلفی مانند ناراحتی قلبی، کمر درد و ناراحتی چشم شده است و تا به حال سه بار پزشک قانونی رای به عدم تحمل حبس او داده که طبق قوانین موجود او باید آزاد می شد.

بعد از آن کمسیون پزشکی که از پنج پزشک تشکیل شده بود او را برای چندین ساعت تحت معاینه های پزشکی قرار دادند و نهایتا در گزارش خود به صورت ضمنی رای به آزادی وی دادند. در مرداد ماه سال جاری نیز در غیاب وکیل با اتهامی تازه محاکمه شد مجددا به یک سال زندان محکوم شد که اجرای آن از پایان محکومیت فعلیش آغاز می شود.