در پی واگذاری"امنیت داخلی"به سپاه، پادگان ارتش در عباس‌آباد به سپاه منتقل شد

 

سایت حکومتی خودنویس؛ گزارش شهروندی: یکی از پادگان‌های اصلی ارتش در شهر تهران از ماه گذشته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شد. پادگان عباس‌آباد بعد از انتقال واحدهای ارتش، دراختیار سپاه قرار گرفته و با تخریب ساختمان‌های قدیمی پادگان عباس آباد به صورت مخروبه درآمده است. سپاه قصد دارد ساختمان‌های جدیدی در این پادگان بنا کند.

 

پادگان عباس‌آباد در مرکز شهر تهران و مابین خیابان بهشتی و مطهری واقع شده است. پادگان عباس‌آباد یکی از قدیمی‌ترین پادگان‌های شهری ارتش بود که با توجه به گسترش شهر، موقعیت مناسبی در مرکز تهران یافنه است و به مراکز دولتی و مصلی تهران و فرمانداری و استانداری تهران بسیار نزدیک است.

 

این پادگان بعد از انقلاب در اختیار آماد و پشتیبانی نزاجا و بنیاد تعاون و گروه ۵۰۰ پدافند ش.م.ه ارتش قرار داشت و از ماه گذشته با انتقال واحدهای مستقر در این پادگان به ستاد نیروی زمینی ارتش واقع در لویزان و شهر پرندک خالی شد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شد.

سپاه محمد رسول‌الله تهران پس از تحویل این پادگان با تخریب کامل بافت فرسوده پادگان قصد دارد ساختمان‌های جدیدی در پادگان عباس‌آباد تاسیس کند و تاکنون ۹۰ درصد ساختمان‌های مخروب شده‌اند.

 

باتوجه به موقعیت این پادگان احتمالا سپاه قصد دارد فعالیت‌های نظامی خود را در این پادگان گسترش دهد و با توجه به کارگیری نیروهای سپاه محمد رسول الله در کنترل تجمعات خرداد سال ۱۳۸۸در جریان سرکوب معترضان انتخابات ریاست جمهوری احتمال می‌رود پادگان عباس اباد مرکز جدید تدارکات نیروهای سپاه در کنترل تجمعات خیابانی شود.

 

شایان ذکر است در ده سال گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیشتر مناطق تهران ناحیه مقاومت و حوزه مقاومت ایجاد کرده‌است و تاکنون چند پادگان و ملک را از نهادهای مختلف در شهرهای بزرگ تحت تملک خویش درآورده‌ و به مراکز نظامی تبدیل کرده است .