توطئه جدید رژیم: پنچ پرونده جاسوسي با اتهام فروش اطلاعات به بيگانگان

 

ظاهرا دستگاه قضائی رژیم در یک توطئه جدید پنچ نفر را به جاسوسی محکوم کرده است. باید منتظر بود و دید رژیم چه هدفی را از این پرونده دنبال می کند. دادستان رژیم در تهران از تشکیل پرونده جاسوسی با اتهام "فروش اطلاعات به بيگانگان" خبر داد.

 

خبرگزاری حکومتی  ايلنا در این رابطه می نویسد: عباس جعفري دولت آبادي در مراسم توديع و معارفه سرپرست دادسراي ناحيه 25 به تلاش دشمنان براي نفوذ در ارگان‌هاي اجرايي و بهره‌برداري از افراد براي خروج اطلاعات از كشور پرداخت و گفت: اخيرا آمريكايي‌ها تلاش‌هاي گسترده‌اي را در اين زمينه شروع كردند و بايد به مسوولان كشور هشدار بدهم مراقب افرادي باشند كه در دست آنها اطلاعاتي سپرده شده است و ما اگر اطلاعاتي را به فردي مي‌سپاريم بايد مراقب باشيم كه آنها امانت‌دار خوبي باشند.

 

دادستان تهران با بيان اينكه در اين خصوص 5 پرونده تشكيل و به زودي به دادگاه ارسال خواهد شد،گفت: در پرونده‌اي فردي متولد سال 61 است و سابقه همكاري در حوزه هوايي و فضايي كشور را دارد و در اين خصوص اطلاعاتي را جمع آوري و در اختيار آنها قرار داده است.

وي افزود: فرد فوق ليسانس ديگري در مورد مسائل شهر تهران كار كرده و اطلاعات‌ريزي جمع‌آوري و در اختيار سرويس‌هاي اطلاعاتي قرار داده است.

همچنين فرد ديگري كه متولد سال 56 بوده و دارنده مدرك فوق ليسانس بوده و در دستگاه اجرايي مشغول به كار بوده است با سرويس‌هاي اطلاعاتي دشمنان چندين بار ملاقات و وجوه زيادي دلار دريافت كرده و مسائل قوه قضاييه و رايانه‌اي كشور را در اختيار آنها قرار داده است.

دولت آبادي ادامه داد: فردي ديگري كه متولد 47 بوده اطلاعات بسياري را در ارتباط با مسائل تجاري به سرويس‌هاي اطلاعاتي دشمنان داده و همچنين فردي ديگري كه در موسسات مالي فعاليت مي‌كرده اطلاعات نظامي و مالي را در اختيار سرويس‌هاي اطلاعاتي دشمنان قرار داده است.