بركناری روسای دانشگاه هائی که در راستای عفاف و حجاب همکاری نکردند

 

خبرگزاری حکومتی مهر: نایب رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به نقل از وزیر علوم خبر داد كه بركناری برخی روسای دانشگاه ها در چند وقت اخیر در راستای قانون عفاف و حجاب بوده است.

جواد آرین منش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص روند اجرای قانون عفاف و حجاب تصریح كرد: با تصمیم كمیسیون فرهنگی حدود 26 دستگاهی كه در اجرای قانون عفاف و حجاب نقش دارند قرار است نوبت به نوبت در كمیسیون حاضر شوند و گزارش عملكرد دستگاه خود را در این باره ارائه دهند و در خصوص اقدامات در دستور كار نیز توضیح بدهند.

وی یادآور شد: این اقدام بعد از طرح سئوال 40 نماینده از وزیر كشور در رابطه با اجرای قانون عفاف و حجاب در دستور كار كمیسیون قرار گرفت و در این راستا وزیر كشور اقداماتی را در دستور كار قرار داد و دبیرخانه اجرای این قانون را ایجاد كرد.

نماینده مشهد تصریح كرد: تا كنون عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما و وزیر علوم و تحقیقات و فناوری در جلسه حاضر شده اند و در رابطه با عملكرد خود توضیح داده اند و فردا سه شنبه نیز وزیر آموزش و پرورش در این رابطه در كمیسیون فرهنگی حضور یابد.

وی خاطر نشان كرد: وزیر علوم چندی قبل در جلسه كمیسیون فرهنگی حضور یافت و در رابطه با علت عدم اجرای قانون عفاف و حجاب توضیحاتی ارائه كرد و كم كاری برخی روسای دانشگاه ها را علت این مشكل عنوان كرد و نیز اعلام كرد بركناری و تغییر برخی روسای دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی در راستای اجرای قانون عفاف و حجاب بوده است چراكه برخی مدیران قبلی دانشگاه ها اعتقادی به امور فرهنگی و نداشته اند.

آرین منش به نقل از وزیر علوم ادامه تغییرات مدیریتی در دانشگاه ها را منتفی ندانست.

وی تاكید كرد: اگر نتایج گزارش مسئولان سازمان ها مشخص كند كه همكاری جدی در اجرای قانون عفاف و حجاب صورت نگرفته مجلس از اهرم های دیگر نظارتی خود در این باره استفاده خواهد كرد.