افزودن گروهی دیگر به گروه های سرکوب در جامعه

 

روزنامه حکومتی ابتکار: رئيس‌جمهور راه اندازي همياران پليس را ابتكاري زيبا، ارزشمند و انساني از ناحيه نيروي انتظامي دانست و گفت: طراحي و شروع فعاليت همياران پليس مقدمه‌اي براي زمينه‌سازي مشاركت همگاني به منظور حفظ امنيت جامعه و جلوگيري از تخلفاتي است كه منافع مردم و كشور را با خطر مواجه مي‌كند.


به گزارش ايلنا، محمود احمدي‌نژاد پيش از ظهر ديروز در اولين همايش بزرگ دانش‌آموزي همياران پليس كشور خطاب به دانش‌آموزان با بيان اينكه آنها مسئوليت بزرگي را برعهده گرفته‌اند، اظهار داشت: جامعه و كشور مانند يك كشتي بزرگ در حال حركت در اقيانوس است . هزاران نفر مسافر اين كشتي هستند، اما ممكن است در ميان آنها چند نفر با بي‌احترامي به قوانين و سوراخ كردن كشتي موجب خسارت شوند كه عكس العمل مناسب همياران مانع از غرق كشتي خواهدشد.


احمدي نژاد با اشاره به تاثيرات متقابل رفتاري آحاد مردم در جامعه، تصريح كرد : بايد همگان مراقب سلامت و امنيت جامعه باشند، زيرا رفتارهاي فردي تاثير مستقيم در جامعه باقي مي‌گذارد.

رئيس‌جمهور افزود: تخلفات در حين رانندگي نيز همانند تخريب كشتي، نظم و سلامت اعضاي جامعه را بر هم مي‌زند، بنابراين براي حفظ جامعه و سالم ماندن همه اعضاي آن بايد از تخلفات جلوگيري كرد . احمدي‌نژاد نقش پليس را در ايجاد جامعه سالم و ممانعت از تخلفات، با اهميت دانست و گفت : پليس مواظب است كه كسي جامعه را با خطر مواجه نكرده و به تعبيري كشتي را سوراخ نكند. رئيس‌جمهور افزود: همه بايد پليس و مراقب رفتار يكديگر باشند، چرا كه تخلف از قوانين،منافع، امنيت و جان همه اعضاء جامعه را به خطر مي‌اندازد .
احمدي نژاد همچنين اظهار داشت : ‌هيچ كس در هيچ نقطه‌اي از كشور اجازه ندارد به كشتي جامعه صدمه وارد كند .