واردات پنبه کارخانه های نساجی را به تعطیلی کشانده است

 

سایت حکومتی خانه ملت: نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: علت اصلی تعطیلی کارخانجات از جمله کارخانجات نساجی واردات اقلام نامرغوب است." عزیز اکبریان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در گفت‌گو با خانه ملت، با اشاره به تعطیل شدن برخی کارخانجات نساجی، تاکید کرد: واردات اقلام نامرغوب، از جمله پنبه بی کیفیت، کارخانجات نساجی را به تعطیلی کشانده است.

وی ادامه داد: کارخانجات با مواد اولیه نامرغوب، محصولاتی تولید می‌کنند که قابلیت رقابت در بازار را ندارد و خود به خود کارخانه تعطیل خواهد شد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید در خصوص واردات محصولات بی‌کیفیت اقدام جدی تری انجام دهد.وی تاکید کرد: واردات پنبه بی کیفیت هم کارخانجات نساجی را به تعطیلی کشانده است و هم باعث شده کشاورزان پنبه، محصولاتشان به فروش نرسد و دست از کاشت این محصول بردارند.

اکبریان تصریح کرد: تا پیش از واردات پنبه به کشور، تولید داخلی پاسخگوی نیاز کارخانجات بود اما پس از واردات میزان تولید پنبه داخلی کاهش یافته است.

گفتنی است صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی، پیش از این گفته بود: میزان واردات پنبه در پنج ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.