افزایش کنترل اجتماعی با ایجاد ایستگاه های پلیس در محلات تهران


واحد حکومتی مرکزی خبر: سردار بهمن کارگر در مصاحبه با شبکه2 سیما به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: با مذاکراتی که درباره محل ایجاد ایستگاه ها با شهرداری داشته ایم ، در آینده نزدیک از کلانتری ها عبور و ایستگاه های محلی پلیس را به منظور برخورد مناسب با آسیب های اجتماعی راه اندازی خواهیم کرد .وی شعار معاونت اجتماعی نیروی انتظامی "پیشگیری اجتماعی مقدم بر پیشگیری انتظامی " است و براین اساس اولویت بندی هایی در زمینه برخورد با آسیب های اجتماعی داشته ایم .

 

سردار کارگر این اولویت ها را حوزه های مواد مخدر ، فضای مجازی ، خانواده ، طلاق و تاخیر در ازدواج جوانان برشمرد و گفت: ‌مدرسه ، محله و مسجد را نهادهایی می دانیم که می توانند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر باشند .

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به موضوع عفاف و حجاب گفت: نیروی انتظامی پنج در صد مسئولیت اصلاح وضع عفاف و حجاب را در جامعه برعهده دارد.

 

وی افزود : از سال 84 به 25 دستگاه ماموریت داده شد تا در زمینه اصلاح وضع عفاف وحجاب در جامعه اقدام کنند .

سردار کارگر ، آموزش وپرورش ، ‌صدا وسیما ، وزارتخانه های علوم ، بهداشت ، بازرگانی و سازمان تبلیغات اسلامی را از سازمان های مسئول در این زمینه برشمرد وگفت: البته صدا وسیما سازمانی است که نسبت به دیگر دستگاه ها وظیفه خود را بهتر انجام داده است .

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزود: ‌اگر سازمان ها و دستگاه های مسئول در این زمینه وظایف خود را به درستی انجام می دادند امروز این معضل در جامعه حل شده بود.

سردار کارگر با بیان اینکه نیروی انتظامی در زمینه برقراری نظم و امنیت مسئولیت مستقیم دارد گفت:‌ البته در موضوع عفاف وحجاب همه 25 دستگاه مسئولیت دارند .

 

وی افزود: نیروی انتظامی با ایفای کامل و بموقع نقش خود آثار مناسبی در جامعه گذاشته است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: با پیگیری های ستاد صیانت اجتماعی وزارت کشور در هفت ماه گذشته از دستگاه های مسئول در زمینه عفاف و حجاب ، وضع رو به بهبود و امیدوار کننده ای را در آینده شاهد خواهیم بود .

سردار کارگر افزود: پس از هفته نیروی انتظامی طرح ارتقاء ‌امنیت اجتماعی را در تهران و چند استان اجرا خواهیم کرد