یک زندانی سیاسی به ٣سال زندان محکوم شد و یکی دیگر اعتصاب غذا کرد


حسین رونقی ملکی معروف به بابک خرمدین طی روزهای گذشته در اعتراض به حکم صادر و نحوه برخورد مقامان قضایی دست به اعتصاب غذا زده است. زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی با اعلام این به رهانا گفت: حسین رونقی در روزهای گذشته دست به اعتصاب غذا زده و خواسته‌اش را دیدار با دادستان تهران اعلام کرده است.

خانم موسوی به رهانا گفت: طی دو روز گذشته حسین با ما تماس نگرفت، شخصی خبر اعتصاب غذای حسین را دیروز به ما داد و امروز خود حسین در تماس تلفنی به ما گفت که در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

حسین رونقی ملکی در تاریخ ۱۱ مهر ماه حکم ۱۵ سال زندان خود را در دادگاه انقلاب و از طرف شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب دریافت کرد. این حکم توسط ستاری، سردفتر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به این وبلاگ‌نویس ابلاغ شد. به رونقی اجازه رویت و خواندن حکم را نداده و او را با ضرب و شتم و تهدید وادار به امضای حکم ابلاغ شده کرده بودند.

 

شهروند بهائی در سمنان به سه سال زندان محکوم شد

 

بیدادگاه تجدید نظر استان سمنان محکومیت سیامک ایقانی، شهروند بهایی را مورد تائید قرار داد. به گزارش هرانا، بیدادگاه تجديد نظر استان سمنان حكم بدوي بیدادگاه انقلاب اسلامی را در مورد سيامك ايقاني شهروند بهايي ساكن شهرسمنان را تائيد كرد . طبق اين حكم نامبرده به اتهام "تبليغ عليه نظام و تبليغ بهائيت" به 3 سال زندان قطعي ( تعزيري ) محكوم شد.