در اسلام كسي كه سوار اسب است بر كسي كه پياده مي رود اولويت دارد

 

خبرگزاری حکومتی ایسنا : آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني در ديدار فرمانده انتظامي استان قم و معاونان وي با بيان اين‌كه نيروي انتظامي از مسائل اساسي هر مملكتي است، عنوان كرد: بايد نظم و انضباط در كشور برقرار باشد و اين نيازمند يك نيروي مقتدر است تا بتواند انتظامات شهر،حفظ اموال و نفوس و نواميس را بر عهده بگيرد.


به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد با بيان اين‌كه شغل نيروي انتظامي شغل مقدسي است و شعبه‌اي از شعبه‌هاي امر به معروف و نهي از منكر است، خاطرنشان كرد: مردمي كه امر به معروف و نهي از منكر را اجرا مي‌كنند و از منكرات و معاصي جلوگيري مي‌كنند رستگارند.


وي اظهار كرد: ‌دين اسلام در تمامي جهات، به صورت كامل راهنمايي‌هاي صحيح و پيشرفته‌اي دارد و دنيا هرچه پيشرفت كند اين احكام از آنها جلوتر است.


صافي گلپايگاني تصريح كرد: اسلام دين جامع و كاملي است كه حقوق همه را در نظر گرفته است.


اين مرجع تقليد با بيان اين‌كه در خصوص راهنمايي و رانندگي نيز احكامي در اسلام وجود دارد، عنوان كرد: براي نمونه در روايات آماده است كسي كه سوار اسب است بر كسي كه پياده مي رود در اولويت قرار دارد.


اين مرجع تقليد با بيان اين‌كه اگر بي‌حجابي در كشور فراگير شود نيروي انتظامي نمي‌تواند كاري كند،تصريح كرد: بايد كاري كرد كه بسترهاي بي‌حجابي از بين برود و جامعه در همه جهات آمادگي ترقي و كمال داشته باشد.


وي تصريح كرد: بايد كاري كرد كه دزدي، دروغ و تهمت در جامعه كم شود.