دادگاه كوی دانشگاه پشت درهای بسته برگزار شد


به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا، اولین جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌ حوادث كوی دانشگاه در شعبه‌ دوم دادگاه نظامی یك تهران پشت درهای بسته برگزار شد. ایسنا در ادامه این گزارش می نیوسد: متعاقب اطلاعیه‌ مورخ 9/4/89 سازمان قضایی نیروهای مسلح پیرامون صدور كیفرخواست در مورد اتهامات 27 نفر از متهمان حوادث كوی دانشگاه، اولین جلسه‌ دادگاه رسیدگی به این پرونده صبح امروز ـ سه‌شنبه ـ برگزار شد.

در این جلسه كه 23 نفر از متهمان حوادث كوی دانشگاه و وكلای آنان و تعدادی از شكات حضور داشتند، رییس دادگاه با اشاره به روند رسیدگی به این پرونده و بیان برخی از مقررات آیین دادرسی كیفری، با تاكید بر ضرورت رعایت ماده‌ 327 قانون آیین دادرسی كیفری مصوب 1290 اعلام كرد كه مطابق قانون، انتشار اسامی متهمان پس از قطعی شدن حكم دادگاه میسر خواهد بود.

در ادامه، كیفرخواست صادره علیه متهمان پرونده قرائت شد و موضوع اتهامات و دلایل آن توسط رییس دادگاه به متهمان تفهیم شد.

سپس شاكیان و وكلای آنان و نماینده‌ حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و نماینده‌ حقوقی دانشگاه تهران شكایت خود را مطرح كردند، یكی از متهمان و وكیلش به دفاع پرداختند و نماینده‌ دادستان نیز از كیفرخواست دفاع كرد.

جلسات بعدی دادگاه جهت رسیدگی به اتهامات متهمان در روزهای بعد برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاوه بر رسیدگی به اتهامات 27 نفر از متهمان كه رسیدگی به اتهام آنان در دادگاه آغاز شده است، تحقیقات در مورد 17 متهم دیگر پرونده نیز در دادسرای نظامی پایان یافته و پرونده‌ این متهمان به زودی با صدور كیفرخواست به دادگاه ارسال خواهد شد.

لازم به ذكر است در دهه هفتاد و پس از حمله برخی عناصر ناجا و لباس شخصی به كوی دانشگاه، دادگاهی علنی برگزار شد و در نهایت حدود 10 تن از نیروهای انتظامی محكوم شدند.