زندانی سیاسی مبتلا به ام اس در زندان زنجان اعتصاب غذا کرد

 

حامد روحی نژاد به سلول دو نفره در بازداشتگاه نزدیک زندان مرکزی زنجان منتقل شده و ممنوع الملاقات است. روحی نژاد که به 10 سال زندان در تبعید محکوم شده است، از بیماری ام اس رنج می برد و وضعیت وی پس از تبعید به زندان زنجان به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و محدودیت امکانات پزشکی رو به وخامت گذاشته است.

 

هرانا در ادامه می نویسد: حامد روحی نژاد و خانواده اش بارها به مسئولین مختلف دستگاه قضایی نامه نگاری کرده و وضعیت اسفبار این زندانی را به مسئولین از جمله دادستانی تهران و قاضی پرونده اطلاع داده اند اما تا کنون موافقتی در خصوص مرخصی استعلاجی برای این زندانی صورت نگرفته است.

حامد روحی نژاد به صورت محسوسی در حال فلج شدن است و تا کنون 50% بینایی و شنوایی خود را از دست داده است و می بایست تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.

خانواده این زندانی می گوید پس از تبعید وی به زندان زنجان ملاقات با فرزند بیمارشان نیز سخت تر شده است و از هفته گذشته نیز به دلیل انتقالش به یک بازداشتگاه در نزدیکی زندان ممنوع الملاقات شده است.

 

علت انتقال این زندانی به سلول انفرادی هنوز مشخص نشده است اما نامبرده در آخرین ملاقات با خانواده اش اعلام کرد در اعتراض به وضعیت جسمی اش اعتصاب غذا خواهد کرد.