درخواست حراست برای خبرچینی علنی در میان دانشجویان

 

دانشجونیوز: همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور، دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با پلاکاردهایی روبرو شدند که به طور گسترده در محیط دانشگاه به نمایش گذاشته شده بود. در این پلاکاردها از دانشجویان و کارکنان خواسته شده است که اطلاعات خود را در رابطه با عقاید سیاسی و فعالیت ها و کلا هرگونه اطلاعات در رابطه با دانشجویان را در اختیار حراست دانشگاه قرار دهند.

 

در یکی از این پلاکاردها نوشته شده است: "ستاد خبری حراست دانشگاه شهید بهشتی به منظور ایجاد فضای امن و آرام برای شما عزیزان آماده دریافت هرگونه اطلاع و خبر در زمینه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است."پیش از این نیز خبرهایی از نصب نوشته هایی به منظور کنترل حجاب دانشجویان در این دانشگاه گزارش شده بود.

دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی بعد از وقایع جنجال برانگیز انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته، در بازه های زمانی مختلف تظاهرات و اعتراضات گسترده ایی بر پا کردند.یکی از این اعتراضات در اردیبهشت ماه امسال و در پی حضور از پیش اعلام نشده محمود احمدی نژاد برای شرکت در مراسم بزرگ داشت روز معلم بود که دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی آن را محکوم کردند.

 

لازم به ذکر است که اعتراضات در این دانشگاه منجر به دخالت مستقیم مسئولان ارشد وزارت علوم، درکمیته انضباطی و حراست این دانشگاه شد به طوریکه رییس فعلی حراست به عنوان مسئول کمیته انضباطی، اقدام به تعلیق و محرومیت ازتحصیل بیش از شصت نفر از دانشجویانِ معترض به حضور محمود احمدی نژاد در آن دانشگاه کرد.