به پژوهشگر مسائل زنان اجازه خروج از ایران داده نشد


شب گذشته فیروزه صابر هنگام عزیمت به بوستون جهت شرکت در کارگاه آموزش رهبری زنان در دانشگاه ماساچوست و متعاقب آن شرکت در نشست (PGN) شبکه زنان فارسی زبان در دانشگاه شیکاگو، در فرودگاه بزرگ تهران  بدون هیچگونه توضیحی از سفر منع شد و پاسپورتش ضبط شد. سایتپارلمان‌نیوز متعلق به فراکسیون خط امامی ها در این باره نوشت: فیروزه صابر اولین محقق ایرانی است که در مقوله کارآفرینی زنان پژوهش و مطالعه داشته و علاوه بر چاپ پایان نامه کارشناسی ارشدش با عنوان کارآفرینی زنان در ایران که هنوز تنها منبع پژوهشی در این زمینه است، مقالات و نوشتارهایی در این زمینه دارد که در نوع خود به لحاظ علمی منحصر به فرد است. هم از این روز خانم صابر به دلیل خدمات ارجمندی که به جامعه علمی کشور و نیز شبکه زنان کارآفرین ایران نموده به عنوان مادر کارآفرینی در ایران شهره گشته است.

 

مثبت اندیشی و نگاه آینده نگر از ویژگی های بارز این بانوی پژوهشگر و حامی همیشگی کارآفرینان است و به همین دلیل تاکنون هیچ فرصت داخلی و جهانی را برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و نیز معرفی کارآفرینی زنان از دست نداده است.

 

وی تجربه چندین سفر علمی و شرکت در کارگاه‌های آموزشی پژوهشی و ارائه مقالات و ایراد سخنرانی‌های متعدد پیرامون معرفی زنان کارآفرین ایران و حوزه‌های کسب و کار و موفقیت‌های آنان به همراه ارائه مستندات و مطالعات موردی را در کشورهای مختلف داشته است که همگی تأثیر مثبتی از فعالیت‌های کارآفرینانه زنان در صحنه‌های اقتصادی و اجتماعی به جای گذاشته است.