ENGLISH| صفحه خبر | خبرنامه | مقاله | اطلاعیه | درباره کانون | پیوندها
 

مامور جمهوری اسلامی مسئول پخش زنده دادگاه حمید نوری را تهدید کرد

جمعه ٢٦ نوامبر ٢٠٢١ برابر ۵ آذر ۱۴۰۰، یکی از سه مامور جمهوری اسلامی که از طرف سفارت رژیم در سوئد برای به اصطلاح پیگیری دادگاه حمید نوری و در اصل برای جاسوسی از مخالفان رژیم، در سالن ۶ دادگاه استکهلم مستقر شده‌اند، پدرام پورکریمی، مسئول پخش زنده جلسات دادگاه نوری را تهدید کرد. تهدید پدرام پورکریمی زمانی رخ داد که او مشغول ثبت وقایع دادگاه و به این منظور فیلم‌برداری از جمعیتی بود که در زمان استراحت از سالن دادگاه بیرون می‌آمدند.
پدرام در ویدوئی که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، می‌گوید که یکی از دو ماموری که در راهرو دادگاه ایستاده بودند، به سوی او می‌آید و در حالی که از پدرام فیلم می‌گرفت، با تندی به او می‌گوید چرا از آنها فیلم می‌گیرد. پدرام به او می‌گوید فیلم‌برداری در مکان‌های عمومی در سوئد آزاد است و او می‌تواند از هرجایی که بخواهد فیلم‌برداری کند. زمانی که پدرام فیلم‌برداری را به اتمام می‌رساند، مامور جمهوری اسلامی دست او را می‌گیرد و به او می‌گوید فیلم و تصویر او را دارد و وقتی به ایران برود، می‌دانند با او چکار کنند. وقتی از پدرام می‌شنود که او به ایران برنخواهد گشت تا زمانی که جمهوری اسلامی در قدرت است، به او می‌گوید در سوئد همدیگر را خواهند دید. او آشکارا در مقابل چشمان چندین و چند نفر که در محل بودند، پدرام را تهدید می‌کند.
تهدید و جاسوسی و ترور مخالفان از سوی ماموران جمهوری اسلامی در خارج کشور امر تازه‌ای نیست. جمهوری اسلامی در تمامی این سال‌ها با آگاهی از چشم‌پوشی نهادهای امنیتی اروپا در بیخ گوش آنها، علیه مخالفان خود، شبکه‌های وسیع جاسوسی و تروریستی در اروپا ایجاد و صدها نفر را ترور و علیه مخالفان بمب‌گذاری کرده است.
تنها بعد از آنکه اتحادیه اروپا از طریق دیپلماسی و رایزنی با جمهوری اسلامی نتوانست این رژیم تروریستی را  متقاعد کند که دست از گروگان‌گیری و باج‌خواهی‌ بردارد، برای ایجاد فشار به آن، به مقابله به مثل دست زد و اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در وین و مسئول عالی رتبه دستگاه اطلاعاتی و جاسوسی جمهوری اسلامی در خارج کشور را دستگیر می‌کند. با این‌حال، دست به شبکه وسیع جاسوسی و تروریستی جمهوری اسلامی در اروپا که گفته می‌شوند صدها عضو دارد، نزدند.
در کنار شبکه‌ جاسوسی رژیم که مانند قارچ در اروپا ریشه دوانده است، سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی مملو از ماموران اطلاعاتی و جاسوسان و تروریست‌های جمهوری اسلامی هستند که با عنوان دیپلمات در این لانه‌های جاسوسی مستقر هستند.

پلیس سوئد به بهانه اینکه جاسوسان و تروریست‌های جمهوری اسلامی مصونیت دیپلماتیک دارند، از پیگیری شکایت پدرام پورکریمی، از خود سلب مسئولیت می‌کند.

کانون زندانیان سیاسی ایران(در تبعید)، تهدید پدرام پورکریمی را قویا محکوم می‌کند و به ایرانیان تبعیدی، بویژه در سوئد هشدار می‌دهد که تنها با همبستگی و برخورد فعال می‌توانیم با تهدیدات جمهوری اسلامی در خارج کشور مقابله کنیم.

کانون زندانیان سیاسی ایران(در تبعید)
٢٧ نوامبر ٢٠٢١ برابر با ٦ آذر ١٤٠٠

 

 

 
   
ENGLISH| اسناد زندان| آمار احکام مرگ در ایران | گالری عکس و طرح | تماس با سایت| تماس با کانون